Reyhan KARADUMAN
Reyhan  KARADUMAN
reyhankaraduman@onane.net
Biten İlişki Sonrası Kadın Ve Erkek
  • 0
  • 66
  • 07 Ağustos 2017 Pazartesi
  • +
  • -

Biten İlişki Sonrası Kadın Ve Erkek, Hiç kimse ilişkisi bitecek diye bir ilişkiye başlamaz. Uzun yıllar süren ilişkilerin çoğunda ilişkiler bitme noktasına geliyor olsa da günümüzde kısa süren ilişkiler daha fazla olmaktadır. Bir ilişkide olması gereken kuralların dışında ilerleyen ilişkiler maalesef ayrılık ile sonuçlanabilmektedir.

Biten İlişki Sonrası Kadın Ve Erkek
Biten İlişki Sonrası Kadın Ve Erkek

Biten İlişki Sonrası Kadın Ve Erkek

Kadın ve erkekler bir ilişkiye başladığında farklı düşünceler içinde olmaktadır. Kadınlar daha duygusal ve nazik yaklaşırken erkeklerde bu durum biraz daha mantık çerçevesi içerisinde olmaktadır. Bir ilişki ayrılık ile sonlandığında da her şeyde olduğu gibi kadın ve erkek bu dönemi farklı şekillerde atlatabilmektedir.

Ayrılık Sonrası Kadın
Ayrılık Sonrası Kadın

Ayrılık Sonrası Kadın

Kadınlar bir ilişkide daha duygusal ve yapıcı olduklarından ilişkileri bittiğinde de duygusal yaklaşabilmektedirler. Bu durum ilişkinin her döneminde yansıdığı için kadınlar biten ilişkide daha fazla duygusal döneme girmektedirler. İlişki biter bitmez bunu kabul etmesi oldukça zor olacaktır. Uzun bir süre ilişkinin ardından kadın kendini boşlukta hissettiği için yalnız kalıp kendini toparlama ihtiyacı duyabilir. Bazı durumlarda kişi kendini daha da bunalıma sürükleyebilmektedir.

Kadınların ayrılık sürecinde kendilerini toparlayabilmesi uzun sürse de toparlandıktan sonra yeni bir kadın olmanın keyfini çıkartmaktadırlar. Düşünceleri ve davranışlarında bir çok değişiklik meydana gelmektedir. Eski düzenine kavuşmak için arkadaşları ve çevresi ile vakit geçirmeye başlayan kadın daha sonra tekrar yeni bir ilişkiye başlayabilir. Kadınlarda ayrılık sonrası bir süre buhranlı geçse de sonraki dönemde yaşadığı kırgınlıkları ve üzüntüyü bir kenara bırakarak hayatına devam edebilir.

Ayrılık Sonrası Erkek
Ayrılık Sonrası Erkek

Ayrılık Sonrası Erkek

Kadınlar ayrılık sonrasında kendini yalnız bırakmak istese de erkekler bir an önce sosyal çevreye uyum sağlayabilir. Ayrılığın ilk günlerinde bu durum keyif verici olsa da ilerleyen günlerde ilişkinin alışkanlığından kaynaklanan bazı davranışların hayatında olmadığını gözlemlediğinde yalnız kalmak isteyebilir.

Yorucu bir ilişki sonrasında erkeklerin toparlanması ve ayrılık sürecini hızlı bir şekilde atlatması normal olarak bilinse de daha duygusal ilişkilerde bu durum erkeğinde yıpranmasına ve daha fazla üzülmesine sebep olabilmektedir.

Kadın ve erkeğin ayrılık sonrası farklı tepkiler göstermesi ilişkinin durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Yine de her iki tarafta da mutlaka üzüntü meydana gelebilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM