Nilgün ÇELİK
Nilgün  ÇELİK
nilguncelik@onane.net
Cilde Nem Veren Tohumlar Hangileridir?
  • 0
  • 36
  • 07 Ağustos 2017 Pazartesi
  • +
  • -

Cilde Nem Veren Tohumlar Hangileridir? Kışın gelmesiyle beraber ciltteki kuruluk oranı daha çok oluyor. Peki bu soğuk kış aylarında cildinize iyi gelebilecek tohumlar nelerdir?

Cilde Nem Veren Tohumlar Hangileridir?

Tohumlar sadece beslenmek için değil pürüzsüz bir cilde kavuşmak için de kullanılabilir. Mesela nar, chia ve cennet çiçeği tohumları özleri ile yapılan ve cildi nemlendiren ve muhteşem bir görünüme kavuşmanızı sağlayan kremlerde mevcuttur. Son dönemlerde moda, makyaj ve cilt bakımında doğallık modası çok popülerdir. Çünkü ne kadar doğalsanız o kadar güzelsiniz. Cilde nem veren tohumları ayrı ayrı incelemeliyiz.

Chia Tohumunun Faydaları Nelerdir?
Chia Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Chia Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Ağırlığının 12 misline kadar suyu içinde tutabilen chia tohumu tam bir nemlendirme deposudur. Kuru ciltler için geliştirilen en iyi kremler chia tohumları ile yapılır. Chia tohumlarının omega 3, kalsiyum, antioksidan ve demir bakımından çok güçlü olduğu bilinen bir gerçektir. Bu tohumlar ile yapılan cilt ürünleri cildin nemlenmesini sağlar. Ayrıca chia tohumuyla üretilen kremlerin içine kendi ağırlığının yüzde 110 katı kadar cilt yağını absorbe edebilen mineral matlaştırıcı pudra kullanılması bu tohumun etkisini daha da artırmaktadır.

Nar Tohumunun Faydaları Nelerdir?
Nar Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Nar Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Cilde nem veren tohumlar arasındadır. Nar tohumunun kırışık açıcı özelliği vardır. Birçok kozmetik ürünlerinde bu meyvenin tohumu kullanılmaktadır. Cildin sıkılık kaybının azalması durumunda ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlar. Nar tohumu cilt tonunu düzgünleştirir. Derin kırışıklıklar, cildin sıkılık kaybı ve yaşlanma lekeleriyle savaşır nar tohumu. Cildin güçlenmesine yardımcı olur. Kırışıklıkların en büyük düşmanıdır chia tohumu.

Cennet Çiçeği Tohumu Faydaları Nelerdir?
Cennet Çiçeği Tohumu Faydaları Nelerdir?

Cennet Çiçeği Tohumu Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen her kadının ortak sorunları olan cildin soluk ve mat görünmesidir. Canlı ve parlak bir cilde kavuşmak için cennet çiçeği tohumlarının özleri ile yapılmış kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Çünkü cennet çiçeği tohumu cildi canlandırıp ve cildin eşitlenmiş bir cilt haline gelmesini sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Suna Dumankaya'nın Tavsiye Ettiği Güzellik Sırları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM