Nilgün ÇELİK
Nilgün  ÇELİK
nilguncelik@onane.net
Evde Kolaylıkla Hazırlanabilen Sivilce Maskeleri
  • 0
  • 35
  • 07 Ağustos 2017 Pazartesi
  • +
  • -

Evde Kolaylıkla Hazırlanabilen Sivilce Maskeleri Sivilce, ergenlik çağından itibaren başınıza bela olan bir cilt sorunuysa da evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskelerle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Sivilceler üzerinde yapılan araştırmalar net bir şekilde göstermiştir ki tedavisi kesin olarak mümkün değildir. Her ne kadar yıllar içerisinde şiddetini azaltan ve sivilcelerin etkisinden kurtaran ilaçlar olsa bile (roaccutane gibi) ne yazık ki bunlar da tam çözüm değildir. Buna karşılık evde hazırlayacağınız maskeler ve düzenli bakımlar sayesinde sivilcelerin üstesinden gelebilirsiniz.

Evde Kolaylıkla Hazırlanabilen Sivilce Maskeleri
Evde Kolaylıkla Hazırlanabilen Sivilce Maskeleri

Evde Kolaylıkla Hazırlanabilen Sivilce Maskeleri

Limon Maskesi

Bu maske ev ortamında kolaylıkla hazırlanabilmektedir. İhtiyacınız olan tek şey ise bir adet limon ve dört beş adet aspirindir. Limonu iyice yıkadıktan sonra suyunu sıkıyoruz. Daha sonrasında ise bir rende yardımıyla kabuğunu, sıktığımız suyun içerisine karıştırıyoruz. Burada yoğun miktarda limon suyuna ihtiyaç duyulmaz sadece limon suyu ve kabuk oranının tutturulması açısından, bir limon tarifi verilmiştir.

Ezilen aspirin toz haline geldikten sonra üzerine bir yemek kaşığı limon suyu katılır ve yoğunluk kazanması için beklenir. Aspirinin içerisinde bulunan asit cildin onarımı için bulunmaz bir nimettir. Limon suyu ise cildi yenileyici ve temizleyici etkisi ile bilinmektedir. Maske sivilceli bölgeye uygulandıktan sonra cilt durulanır. Sonrasında sivilce ve siyah nokta için herhangi bir maske uygulanmaz.

Ayva Çekirdeği

Evde kendi imkanlarınızla yapacağınız bir kurtarıcı daha… Ayva çekirdeği, daha çok cilt yenilenmesinde etkili olmaktadır. 5-6 adet ayva çekirdeği ezilir ılık su ile karıştırılarak bir süre koyu hale gelmesi için beklenir. Yeterince koyuluğa ulaştıktan sonra sivilcenin yoğun olduğu bölgeye uygulanır. Mümkünse 5-6 adet ayva çekirdeği ile oluşturulan bu krem birkaç sefer kullanılmalıdır. Daha sonrasında ise tekrarlanır. Kısa bir süre içerisinde etkisini gösterdiğini kendiniz görebilirsiniz. Ayva çekirdeği maskesi kullanıldıktan sonrada başka maskeler ile karıştırılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Maskesi Hazırlarken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM