Zahide BÜYÜKDEMİR
Zahide  BÜYÜKDEMİR
zahidebuyukdemir@onane.net
Gearbest Nedir, Nasıl kullanılır?
  • 0
  • 37
  • 06 Ağustos 2017 Pazar
  • +
  • -

Gearbest Nedir, Nasıl kullanılır? Çin kökenli bir alışveriş sitesi olan Gearbest, yurt dışı alışverişi tercih edenlere hizmet sunmaktadır. Bilindiği gibi günümüzde çıkıp mağaza mağaza dolaşmak tarihe karışmıştır. Artık insanlar günlük hayatın koşuşturmacasında, alışverişe saatlerini ayıramamaktadır. Bu nedenle online alışveriş önem kazanmıştır. Vakitten tasarruf etmek isteyen insanlar, aradıklarını çeşitli seçeneklere göre internet üzerinden vakit kaybetmeden satın alabiliyor.

Gearbest Nedir, Nasıl kullanılır?

Alışverişe yeni bir boyut kazandıran online sitelere ilgi, o kadar fazla olmuştur ki; sektör kısa sürede çok genişlemiştir. Günümüzde birbirinden farklı çok sayıda online alışveriş sitesi hizmet vermektedir. Bunlardan biri de Gearbest isimli Çin kökenli sitedir. Kendi deposu bulunan site, yalnızca deposunda mevcut bulunan ürünleri satmaktadır. Orijinal ürün konusunda güvence veren site, sahte ürün satmamaktadır.

Gearbest Nedir, Nasıl kullanılır
Gearbest Nedir, Nasıl kullanılır

Alışveriş İçin Üye Olun

Genel olarak talebin fazla olduğu ürünlerin satıldığı sitede, 5 farklı depo bulunmaktadır. Ürün satın alınırken depolara göre araştırma yapılabilmektedir. Alışveriş yapmadan önce, siteye üye olmak gerekmektedir. www.gearbest.com sitesinden login seçeneği takip edilerek siteye üye olunabilir. Kayıt esnasında girilen e-posta adresinden, hesap aktif hale getirilmektedir. Hesap aktif hale gelmeden alışveriş yapılamıyor.

Hesabın aktif hale gelmesinden sonra “shop now” ibaresine tıklanarak alışverişe başlayabilirsiniz. Alışveriş yaparken, arama çubuğu sıklıkla kullanılmaktadır. Aranan ürün yazıldıktan sonra enter tuşuna başılarak aratılmaktadır. Hangi depolarda ürünün olduğu ise haritada yeşil bölgede bulunan bayraklardan anlaşılmaktadır. Depolara göre fiyat farkları olduğu için en uygun fiyat tercih edilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Çinli OnePlus Yeni Modelini Duyurdu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM