Reyhan KARADUMAN
Reyhan  KARADUMAN
reyhankaraduman@onane.net
İlişkilerde Ayrılık Nedenleri
  • 0
  • 56
  • 06 Ağustos 2017 Pazar
  • +
  • -

İlişkilerde Ayrılık Nedenleri, Güzel başlayan ilişkilerde ilerleyen dönemlerde ayrılıklar meydana gelebilmektedir. Bir çok çift ayrılık sebeplerine baktıklarında birbirlerine olan sevgilerinin bitmesinin yanı sıra tükettikleri saygıdan kaynaklandığını dile getirmektedir. Çiftlerin birbirlerini üzerek ilişkilerine zarar vermeleri ilişkinin bitmesine sebep olmaktadır.

İlişkilerde Ayrılık Nedenleri
İlişkilerde Ayrılık Nedenleri

İlişkilerde Ayrılık Nedenleri

Kadın ve erkek ilişki yaşarken farklı nedenlerden ötürü ilişkilerini sonlandırmaya karar verebilmektedirler. Bu durum yıpratıcı olduğu gibi her iki tarafında zarar görmesine neden olabilir.

İlişkilerde Güven Önemlidir

Bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için güven sorunlarının ortadan kalkması gerekir. Birbirine güvenen çiftler ilişkilerinde daha az sorunla karşılaşmaktadır. Birbirine güven duyan çiftler ilişkide birbirini daha iyi anlayarak hareket edebilmektedirler.

Kadın ya da erkek bir ilişkide güven sorunu meydana geliyorsa o ilişkinin uzun soluklu olması beklenemez. Birbirlerine her koşulda güvenen çiftler kendi yaşamlarına da saygı duyarak birbirlerini sorunlar karşısında anlayışla karşılayabilmektedirler.

İlişkilerde Ayrılık Nedenleri
İlişkilerde Ayrılık Nedenleri

Saygıya Özen Gösterilmeli

Günümüzde çiftlerin yaptığı en büyük hatalardan biri de birbirlerine olan saygıyı çabuk yitirmeleri. Herhangi bir tartışmada çiftlerin birbirini aşağılayarak tartışmaları ileriki dönemlerde sorun haline gelmektedir. Bir ilişkinin bitmesine engel olan en büyük etkenlerden biri olan çiftlerin birbirine olan saygılarının bitmesi ilişkinin en çok zarar görmesine sebep olur.

Çiftlerin herhangi bir tartışmada birbirine olan saygılarını en planda tutarak saygı çerçevesi içerisinde tartışmaları birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlayacaktır. Saygıyı yitirmek ilişkinin noktalanmasına sebep olur.

Birbirini Kırmak

İlişkilerde ayrılık sebeplerinden biri olarak bilinen çiftlerin birbirini kırması uzun vadede çok fazla zarar görülmesine sebep olur. Sürekli birbirini kırarak hareket eden çiftler kaçınılmaz olarak ayrılığa doğru ilerler. Bu durum her iki taraf içinde yıpratıcı ve üzücü olacaktır. Ayrılık nedenleri içerisinde bulunan kalp kırıklıkları zamanla çiftlerin birbirine olan saygısını da yok edecektir.

Sürekli tartışmalarda birbirini kırarak hareket eden taraflar ayrılırken de sorunlu bir şekilde ayrılabilir. Bu durumun kişilerin özel hayatlarında güvensizlik meydana getirmesi sonraki ilişkilerinde de sorun yaşamasına sebep olabilir. Kalp kırıklıkları yerine daha anlayışlı ve karşıdakini dinleyerek hareket etmek ilişkiyi kurtarabilir. Saygı çerçevesi içinde güvenle kalp kırmadan ilerleyen ilişkiler ayrılıkların meydana gelmesini engelleyebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Biten İlişki Sonrası Kadın Ve Erkek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM