Reyhan KARADUMAN
Reyhan  KARADUMAN
reyhankaraduman@onane.net
İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler
  • 0
  • 55
  • 06 Ağustos 2017 Pazar
  • +
  • -

İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler, Hoşlandığınız kız ya da erkek ile ilk kez buluşacaksanız ilk buluşmada yapılmaması gerekenler konusunda da dikkatli davranmanız gerekebilir. Kadın ve erkekler hoşlandıkları kişiler tarafında buluşma teklifi aldığında oldukça heyecanlanabilmektedir. Bu durum da buluşmanın heyecanı ile bazı yanlış davranışlar ile karşıdaki kişinin olumsuz etkilenmesine sebep olunabilir.

İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler
İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler

İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler

İlk buluşma da genel olarak yemek yemek yerine sohbet edilebilecek bir ortamda bulunulması daha uygun olacaktır. Birbirini tanımaya çalışan çiftlerin yemek yiyerek zaman kaybetmek yerine kahve ve atıştırmalıklar ile daha çok sohbet edilmesi karşınızdaki kişiyi anlamanıza da yardımcı olacaktır. Yemeği bir sonraki buluşmada yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Kendinizden bahsederken uçuk cümleler kurmak yerine daha pozitif ve daha doğal bir anlatım tercih etmeniz ilişkinin gidişatına da şekil verecektir. Çok fazla konuşmak yerine karşınızdakine de söz fırsatı vermeniz birbirinizi daha iyi tanımaya başlamanızı kolaylaştıracaktır.

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise kıyafetinizdir. Kıyafetinizde daha sade renkler tercih ederek dikkat dağınıklığını ortadan kaldırmanız gerekebilir. Karışık ve desenli kıyafetler konuşurken karşınızdakinin dikkatini dağıtacaktır ve anlattığınız bir şeyin çoğunu aklında tutmasına engel olacaktır. Soft ve düz renklerin tercih ederek ilk buluşmaya gidebilirsiniz. Ayrıca kadınlarda çok açık kıyafet giyilmesi erkeklerin zihinlerinde farklı algılandığı için orta kararda kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra erkeklerde de özensiz seçilmiş olan kıyafetler karşısındaki kadına güven vermeyecektir.

İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler
İlk Buluşmada Yapılması Gerekenler

İlk buluşma da genel olarak kalabalık yerlerin tercih edilmemesi gerekir. Kalabalık yerler kişilerin konuşurken dikkatini dağıtabilir. Karşınızdaki kişinin tüm dikkatinin sizde olması birbirinizi tanımak için en kolay yollardandır.

İlk buluşma çiftler için oldukça önemlidir. Çünkü karşı tarafta bırakılan ilk izlenim ilişkinin ilerlemesinde büyük rol oynar. Bu durum karşısında daha mütevazi ve öz verili olmak gerekebilir. Bunun yanı sıra kendiniz olmaya özen göstermelisiniz. Kafanızda çizdiğiniz model olmak yerine daha doğal bir görüntü ve doğal hareketleriniz ön planda olmalıdır. Bu sayede karşınızdaki insanın sizin hakkınızda daha çabuk fikir sahibi olmasını sağlayarak ilişkinizin ilk adımlarını atabilirsiniz. İlişkinin başlaması için ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenlere özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan İlişkilerde Burç Uyumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM