Reyhan KARADUMAN
Reyhan  KARADUMAN
reyhankaraduman@onane.net
Mutlu Evliliklerin Sırrı
  • 0
  • 45
  • 07 Ağustos 2017 Pazartesi
  • +
  • -

Mutlu Evliliklerin Sırrı, Çevrenizde evliliklerin bir çoğunda karşılaştığınız mutlu birlikteliklere sizin de sahip olmanız aslında o kadar da zor değil. Birbiri ile uyumlu çiftler her zaman olayların pozitif yanından yaklaşarak sorunlarına çözüm bulmaya çalışırlar. Mutlu ve uyumlu bir birliktelik için eşinizle doğru iletişim kurmaya özen göstermeniz gerekmektedir. İlişkilerin sağlam olabilmesi için çiftler arasında sorunsuz bir iletişimin olması gerekir. Bu durum aile içerisinde yetişen çocuklar içinde mutlu bir aile tablosunun çizilmesine yardımcı olur.

Mutlu Evliliklerin Sırrı
Mutlu Evliliklerin Sırrı

Mutlu Evliliklerin Sırrı

Bir çok çift evliliği süresince birbirleri ile iletişimi doğru bir şekilde yaparak ortak kararlar alma konusunda başarılı bir iletişim kurmaktadırlar. Birbirlerine her zaman saygıyla yaklaşarak birbirlerinin fikirlerine de saygı duyarlar. Evli çiftlerin kendi fikirlerine saygı duyulması daha mantıklı yol izlemelerine yardımcı olur.

Mutlu evliliğin en büyük sırlarından biri de cinsel yaşamlarıdır. Çiftler düzenli cinsel hayatları birbirleri ile olan iletişimi güçlendirir. Erkek ya da kadının cinsel isteklerinin karşılanması evliliğin uzun süre mutlu bir şekilde ilerlemesine katkı sağlar. Evliliğin çoğunu cinsel yaşamın oluşturduğu düşünülürse sağlıklı ve düzenli cinsel yaşam mutlu evliliklerin temel sırlarından biridir.

Birlikte zaman geçirmek çiftlerin arasındaki bağın daha da güçlenmesini sağlar. Eşler birbirlerine zaman ayırarak ev işi, iş yaşamı ve çocuklar dışında da kendilerini özel hissetmeleri sağlanır. Eşlerin birbirleri ile zaman geçirerek daha mutlu evliliklerin olması sağlanmış olur.

Mutlu Evliliklerin Sırrı
Mutlu Evliliklerin Sırrı

Mutlu evlilikler de sorumluluklarını bilen çiftler etraflarında olan olan biten sorunlar ile ilgilenmek yerine kendi ev yaşamları ve hayatları ile ilgili ortak kararlar almaya daha çok zaman ayırırlar. Çocukların geleceği konusunda onları destekleyici ve yapılması gerekenler ile ilgili yapmak istediklerini sürekli olarak taze tutmaları evliliklerinde sorun çıkmasına engel olur.

Evli çiftler her konuda birbirlerine destek olmak için alacakları kararlarda birbirlerine danışmalıdır. Mutlu bir evliliğin meydana gelmesi için ortak alınan kararlar her zaman yeni bir heyecan yaratacaktır. Evliliğin daha mutlu olabilmesi için eşlerin birbirine destek olması ve birbirine anlayışlı yaklaşması evliliklerin uzun soluklu olmasını sağlayarak mutlu evlilikler de çocukların yetişmesi de onların kuracağı yuvalarda da etkili olmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM